» » Pulgar Transferi İçin Harekete Geçildi

Pulgar Transferi İçin Harekete Geçildi

Pulgar Transferi İçin Harekete Geçildi


Süper Ligin köklü devlerinden Galatasaray’a geldiği günden bu yana sakatlıklarla boğuşmaktan, forma şansı bulamayan ve düzenli olarak forma giydiği son iki haftadır sergilediği başarılı oyun ile adeta takımını sırtlayan Şilili libero oyuncusu Erick Pulgar için Galatasaray yönetimi, teknik ekibin onayı ile harekete geçti.
Ocak ayı transfer sezonunda köklü İtalyan takımı Fiorentina'dan yarım sezonluğuna kiralık olarak kadroya katılan Şilili milli futbolcu, ilk zamanlarında vasatın altı performans göstermiş ve hocası tarafından bir süre görev şansı bulamamıştı. Anadolu temsilcisi Yeni Malatyaspor maçının sonrasında İzmir temsilcisi Altay ile yapılan maçada As kadroda başlayan Erick Pulgar, adeta oyunu geriden kuran 1 numaralı oyuncu oldu.
Bu sezon attığı gollerle yıldızını parlatan Kerem Aktürkoğlu'nun, Altay’a kaydettiği golün hemen öncesinde hücum organizasyonunu yöneten ve şu anda 28 yaşında olan tecrübeli futbolcu başarılı performansı ile yönetim heyetinin gözüne girmeyi başardı. Kontratında herhangi bir satın alma seçeneği bulunmayan Erick Pulgar, sezonun bitiminde İtalyan temsilcisi Fiorentina'ya geri transfer olabilir. İtalyan devi Fiorentina ile 1 sene daha sözleşmesi bulunan fakat takımda düşünülmeyen oyuncuların başında gelen tecrübeli libero Erick Pulgar’ın, transfer listesine geri ekleneceği ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor.
Sezonun bitimine kadar maçlarda As kadroda yer alması beklenen Erick Pulgar’ın, başarılı performans sergilemesi durumunda İtalyan devi Fiorentina ile görüşmelere başlanacak. Sarı Kırmızılı takımın planlarında ise yıldız futbolcuyu en uygun maliyet ile takıma kazandırmanın planları yapılıyor.
Bu ve buna benzer haberlere futbolda ve spor dünyasında gelişen güncel haberlere, son dakika gelişmeleri ve ayrıntılı takım ve kadro analizlerine stadyumtv1.org adreslerinden ulaşabilir. Dünyanın bütün liglerindeki futbol, basketbol, voleybol, tenis ve daha birçok spor dalındaki mücadeleleri naklen ve kesintisiz olarak sitemiz adreslerinden izleyebilirsiniz.