» » Çağdaş Atan Resmen Samsunspor İle Anlaştı

Çağdaş Atan Resmen Samsunspor İle Anlaştı

Çağdaş Atan Resmen Samsunspor İle Anlaştı


2 Sezon öncesinde kıl payı Süper Lige yükselmeyi kaçıran köklü Spor Toto 1. Lig temsilcisi Samsunspor, hocalık görevi için başarılı teknik adam Çağdaş Atan ile 1 senesi opsiyonlu olmak üzere 3 senelik anlaşmaya vardığını duyurdu. Karadeniz temsilcisi Samsunspor’da başkanlık görevini yürüten Yüksel Yıldırım ve heyetinin Çağdaş Atan ile yapmış olduğu görüşmelerin genel olarak pozitif gittiğini ve başkan ve heyetinin başarılı hocanın, Samsunspor’u Süper Lig’e çıkaracak potansiyelde olduğunu düşündüğü ifade edildi.
Köklü Karadeniz temsilcisi Samsunspor başkanı Yüksel yıldırım geçtiğimiz günlerde basına yapmış olduğu resmi açıklamalarda, "Teknik direktör görüşmelerimizde son aşamaya geldik. Teknik direktörümüz, hem kulübün değerlendirmesi, hem de gelecek yıl planlaması için kendisi ve kurduğu ekiple hareket edecek. Bizlerde hocamıza Samsunspor’u emanet edeceğiz. Hocamız’da takıma gelmeye sıcak bakıyor. Önümüzdeki günlerde ismi açıklayacağız" diye konuşmuştu.
Tecrübeli teknik adam Çağdaş Atan, futbol oynadığı dönem haricinde Akdeniz temsilcisi Alanyaspor'da tecrübeli hoca Sergen Yalçın'ın sportif direktörü olarak görevlendirilmiş ve buradaki başarıları ile Alanyaspor’da hocalığa kadar yükselmişti. Genç teknik adam istatistiksel olarak maç basına 1.8 puan ortalaması ile bu konuda Anadolu takımlarındaki en büyük başarıya sahip teknik adam olarak ön plana çıkıyor.
Samsunspor’un da boy gösterdiği ve Süper Lig’e yükselme rekabetinin hat safhada olduğu Spor Toto 1. Lig karşılaşmalarını da sitemiz stadyumtv1.org adreslerinden canlı ve naklen takip edebilirsiniz.