» » Willian Fenerbahçe İddiaları

Willian Fenerbahçe İddiaları

Willian Fenerbahçe İddiaları


Tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ile resmi olarak anlaşmasının sonrasında transferde hareketlenen Fenerbahçe, tecrübeli bir hücumcunun peşine düştü. Fenerbahçe futbolculuk kariyerini Brezilya’nın köklü takımlarından Corinthians'ta devam ettiren Willian ile ilgilenmeye başladı.
Brezilya’da ülke basınında dolaşan haberlerde, şu anda 33 yaşında olan oyuncu Willian, tecrübeli teknik adam Vitor Pereira ile yaşamış olduğu problemler nedeniyle ayrılmaya karar kıldı. Willian'ın 2 sene daha kontratının olmasına karşın, takımdan ayrılacağına kesin gözü ile bakılıyor.
Süper Lig devi Fenerbahçe'nin yakın olarak ilgilendiği oyuncu için koşullar araştırılmaya başlandı.
Yapılan haberlerde kurt hoca Jorge Jesus’un da Willian’ı kadrosunda görmek istediği ifade edildi. Futbol hayatında fazlaca başarı biriktiren başarılı kanat oyuncusu Willian 9 sezon öncesinde 40 milyon avroluk bonservis bedeli ile Ukrayna devi Shakhtar'dan, Rus temsilcisi Anzhi'ye imza atarak ön plana çıkmıştı.
Rus devinde yarım sezon forma giyip, İngiliz Premier Liginin köklü Londra takımı Chelsea'ye imza atan Brezilya uyruklu yıldız hücum oyuncusu Willian, 2 sezon önce serbest konuma düşüp bir başka Londra takımı Arsenal ile anlaşmaya varmıştı. Kontrat süresinin bitmesinin sonrasında geride bırakılan yıl ülkesi Brezilya’nın köklü takımlarından Corinthians'a imza atan Willian, transfer olduktan sonra yaşadığı sakatlıklardan ötürü bir türlü istenen verimi karşılayamadı.
Santrfor mevkiside dahil olmak üzere hücumun her bölgesinde görev alabilen başarılı hücum oyuncusu Willian’ın da Devler Liginde mücadele edecek olmasından dolayı Fenerbahçe’ye sıcak baktığı ifade edildi.
Willian’ın formasını giydiği Corinthians’ın bulunduğu Brezilya Serie A’daki karşılaşmaları da sitemiz stadyumtv1.org adreslerinden canlı olarak takip edebilirsiniz.