» » Kerem Aktürkoğlu Atalanta Yolcusu

Kerem Aktürkoğlu Atalanta Yolcusu

Kerem Aktürkoğlu Atalanta Yolcusu


Vasatında altında geçilen sezonun sonrasında kulübün yıldızlarından biri olarak ortaya çıkan başarılı hücum oyuncusu Kerem Aktürkoğlu da hedefini Avrupa’ya döndürdü.
Şu anda 23 yaşında olan başarılı hücumcu, İmparator lakaplı tecrübeli hoca Fatih Terim'in sonrasında yönetime geçen İspanyol teknik adam Domenec Torrent'in de en fazla görev verdiği yıldızlardan biri olmayı başarmıştı.
Başarılı hücum oyuncusu Kerem Aktürkoğlu'nun ismi geçtiğimiz sezonun devre arası transfer döneminde Fransız devi Lyon, İspanyol devi Atletico Madrid ve İtalyan ekibi Roma ile gündeme düşmüştü.
Başkanlık seçimi oluşan ve kaos ortamı oluşan Galatasaray'ın en başarılı oyuncularından biri olan Kerem Aktürkoğlu, geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılacağını ifade etmişti.
Geride bıraktığımız dönemde Bundesliga temsilcisi Borussia Dortmund'un başarılı futbolcu için 24 milyon avroluk teklif yaptığı ifade edilirken, İtalyanların ülke basınında dolaşan haberlerde, Kerem Aktürkoğlu için Serie A’nın dev takımlarından Atalanta’nın harekete geçtiği iddia edildi.
Kerem’in de kariyerinde Avrupa’da devam etmek istemesi iddiaları güçlendiren taraf olarak ön plana çıkıyor.
Şu anda 24 yaşında olan başarılı yıldız önümüzdeki sezonda Merih Demiral’in takımı Atalanta ile İtalya Süper Ligi’nde boy gösterebilir.
Galatasaray ile 4 senelik daha kontratı bulunan Kerem Aktürkoğlu’nun bonservisi ile transfer olacak olması, Sarı Kırmızılı camiayı sevindiren kısım oluyor.
İtalyan takımı Atalanta’da başarısız tamamlanan sezonun sonrasında en çok sıkıntı yaşanan mevki, kanat mevkisi olurken, buraya gelecek en başarılı oyuncunun Kerem Aktürkoğlu olacağı ifade ediliyor.
Kerem Aktürkoğlu’nun transfer iddialarında kullanıldığı İtalyan Süper Ligi Serie A’daki karşılaşmaları da stadyumtv1.org adreslerinden canlı maç izle seçeneğine girerek, takip edebilirsiniz.