» » Axel Witsel Galatasaraya Çalım Atabilir

Axel Witsel Galatasaraya Çalım Atabilir

Axel Witsel Galatasaraya Çalım Atabilir


Geçtiğimiz sezonda orta saha mevkisinde fazlaca sorunlar yaşayan Galatasaray’da gelecek sezon için bu bölge ile alakalı çalışmalar başladı.
Süper Lig devi Galatasaray'da bu mevki için öncelik orta saha oyuncusu Axel Witsel olurken, Belçikalı Milli oyuncunun, Fransız devi Marsilya ile anlaşma sağlamak istediği ifade edildi.
Bundesliga’nın köklü devlerinden Borussia Dortmund ile olan kontratı biten ve 33 yaşında olan yıldız futbolcunun, Fransız temsilcisinden gelen senelik 5 milyon avrodan 1 senesi opsiyonlu 3 senelik teklif aldığı ifade edildi.
Geçen sezonu rezalet bir şekilde tamamlayan köklü dev Galatasaray, gelecek yılda Süper Lig'de şampiyonluğu eline almanın planlarını yapıyor.
Bu anlamda kadrosuna sağlam ve kaliteli yıldızları katmak isteyen dev takım Galatasaray’da orta saha mevkisi için Axel Witsel ile görüşmelere başlandığı ifade edilmişti.
Almanların dev takımı Borussia Dortmund ile olan kontratının sonuna gelen Axel Witsel ile resmi olarak görüşmelere başlayan Süper Lig devi Galatasaray’da geçtiğimiz haftaları meşgul eden başkanlık seçimi konusu transferi durduran etkenlerden biri olarak ön plana çıkmış ve bu süreçte Ligue 1 devi Marsilya oyuncuyu radarına almıştı.
Fransız devi Marsilya’nın, şu anda 33 yaşında olan başarılı oyuncuya yıllık 5 milyon avro'dan 3 senelik kontrat teklifinde bulunduğu Axel Witsel’in de Marsilya ile anlaşmak istediği iddia edildi.
Marsilya ve Galatasaray’ın arasındaki transfer yarışması sürerken, La Liga devi Atletico Madrid’in de gelecek hafta yıldız oyuncu için harekete geçeceği iddia edildi.
Transferde çalımların atıldığı Yaz Transfer sezonundaki sıcak gelişmelere ve bütün liglerdeki karşılaşmalara sitemiz stadyumtv1.org adreslerinden canlı maç izle sekmesine tıklayarak, ulaşabilirsiniz.